Blog

Pitchowanie- co to jest? Jak napisać elevator pitch?

Pitch, co to jest? Jak napisać elevator pitch?

Krótkie formy można wykorzystywać nie tylko w sytuacji, kiedy chcemy, żeby szef wielkiej firmy zainwestował w nasz start-up milion złotych. Są to codziennie sytuacje, częściej niż nam się wydaje. Jak pitchować podczas rozmowy kwalifikacyjnej, przed inwestorem czy nowymi znajmymi?

Czytaj więcej

Jak przygotować dobre wystąpienie publiczne? Kilka kroków do udanej prezentacji

Najważniejsze wskazówki jak przygotować dobre przemówienie oraz je zaprezentować.

Czytaj więcej

Jak rozmawiać, żeby się dogadać? Muzeum Komunikacji w Bernie

W szwajcarskiej stolicy mieści się uhonorowane Council of Europe Museum Prize niepozorne Muzeum Komunikacji. W środku znajdują się aż trzy piętra pełne atrakcji. Wizyta zainspirowała mnie to stworzenia nowego cyklu "Jak oni przemawiają", w której będę analizować wystąpienia polityków, artystów i profesjonalnych mówców. Zapraszam Cię do fotorelacji.

Czytaj więcej

Przesłuchania dla kandydatów na mówców TEDxWarsaw

Organizujemy przesłuchanie dla osób, które marzą o stanięciu na czerwonej kropce. Chcesz wystąpić na scenie TEDx? Czy jak oglądasz mowy TED, myślisz sobie, że masz pomysł o czym jeszcze warto powiedzieć? Masz idea worth spreading? Jeśli odpowiedź na te pytania brzmi “TAK” - zapraszamy na onlinowe przesłuchanie.

Czytaj więcej

Jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej? Jak się zaprezentować na rozmowie o pracę?

Kto z nas nie marzy o pracy idealnej? Takiej, w której będziemy czuć się dobrze, lubić swój zespół i realizować się w atmosferze szacunku i zaufania. Co zrobić, żeby mieć taką pracę? Na pewno pierwszym krokiem jest dobre zaprezentowanie się na rozmowie kwalifikacyjnej. W tym artykule znajdziesz kilka wskazówek.

Czytaj więcej

Jak dobrze wypaść na pierwszej randce? Jak się zaprezentować na randce?

Jeśli wybierasz się na pierwszą randkę możesz czuć zarówno ekscytację, jak i stres. Możesz się zastanawiać jak dobrze wypaść, co zrobić, żeby nie spalić tej znajomości na panewce i zainteresować sobą drugą osobę, a potem może kontynuować znajomość. W tym artykule podam Ci kilka sprawdzonych metod.

Czytaj więcej

Najczęściej popełniane błędy językowe w przemówieniach i na scenie. Rażące błędy językowe.

Jak się w tym odnaleźć? Jak dobrze wypaść na scenie i nie robić kardynalnych błędów? O ile w mowie potocznej podczas luźnej konwersacji towarzyskiej takie błędy nie rażą, o tyle na scenie profesjonalny performer powinien ich unikać.

Czytaj więcej

Metody radzenia sobie ze stresem przed wystąpieniami publicznymi. TRE®, technika Aleksandra, trening autogenny Schultza, metoda Wim Hofa oraz trening neuromięśniowy Jacobsona.

Istnieje wiele technik opanowania stresu, relaksacji i pomagania sobie z tremą przed wystąpieniem publicznym. Poniżej przegląd według mnie najciekawszych z nich.

Czytaj więcej

Wpływ mindfulness na osoby występujące publicznie

Mindfulness, które od wieków jest znane we wschodniej kulturze, podbija zachodni świat. W literaturze pojęcie mindfulness definiowane jest jako umiejętność obserwacji oraz doświadczania zewnętrznych i wewnętrznych bodźców bez krytyki, ze współczuciem do samego siebie. Ogólnie można je określić jako bycie tu i teraz, z pełną akceptacją wydarzających się zdarzeń, myśli oraz okoliczności. Techniki uważności mogą skutecznie wspomagać osoby, które mierzą się z prezentowaniem się publiczności na scenie.

Czytaj więcej

TEDxSGH 2019 be(the)cause

30 listopada odbył się TEDxSGH, na którym wystąpiło wiele osób z jak to mówimy w TEDx: „idea worth spreading”. Poruszali takie tematy jak odpowiedzialność społeczna za resocjalizację więźniów i ich powrót do normalności, etykieta w biznesie, slow fashion, samoświadomości oraz o rymach w hip hopie. Ten ostatni temat zaprezentował Marcin Czarnecki, z którym miałam przyjemność pracować nad wystąpieniem.

Czytaj więcej

Tedx Warsaw Women 2019

Event był uwieńczeniem pracy kilkudziesięciu osób przez ostatnie miesiące. Razem z moimi mówcami TEDx pracowaliśmy indywidualnie nad treścią, przekazem, mową ciała i innymi aspektami, które sprawiają, że wystąpienia zapadają w pamięć i mają moc zmiany myślenia. Jestem szczególnie dumna z moich dwóch mentees: Agi Jensen oraz Mateusza Pawełczuka.

Czytaj więcej

Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie? Jak ważne są pierwsze sekundy dla osób występujących publicznie?

Co powinien wiedzieć mówca? Jakie błędy atrybucji mogą popełniać słuchacze podczas wystąpienia publicznego? Świadomy performer znając te zasady może zbudować skuteczne strategie autoprezentacji i budowania marki osobistej, a także uświadomić sobie, że nie wszystko zależy tylko od jego wystąpienia, więc również zredukować trochę tremę.

Czytaj więcej

Stres w wystąpieniach publicznych. Co to jest stres? Dlaczego się stresujemy? Po co nam stres?

Czym jest stres? Zgodnie z definicją Hansa Selyego stres to niespecyficzna reakcja organizmu na jakiekolwiek wymaganie na niego nałożone lub według innej definicji stres zakłóca stan równowagi i wystawia nas na próbę lub nawet przekracza naszą zdolność do radzenia sobie z nim. Stresor to zdarzenie bodźcowe wymagające od organizmu pewnego rodzaju reakcji adaptacyjnej np. wejście na scenę przed publiką, a nawet sama informacja o konieczności wystąpienie publicznego.

Czytaj więcej

Fizjologia stresu. Objawy stresu, reakcja na niego oraz skala stresu SRRS

Zajmiemy się fizjologią stresu, żeby zrozumieć co się dzieje z naszym ciałem w sytuacji interpretowanej przez nasz mózg jako zagrożenie. Strach przed wystąpieniami publicznymi? Często moi klienci opisują swoje reakcje na stres jako coś nieprzyjemnego np. zasycha im w gardle, nie mogą sobie niczego przypomnieć czy drżą im ręce mając w dłoni mikrofon. Dla nieświadomego performera taka sytuacja może być przerażająca, ponieważ nie mamy wtedy pełnej kontroli nad swoim ciałem, a to generuje lęk.

Czytaj więcej

WARSZTATY DLA SKN AKCELERACJI SGH Z WYSTĄPIEŃ PUBLICZNYCH

Na zaproszenie SKN Akceleracji Szkoły Głównej Handlowej poprowadziłam szkolenie z budowania pewności siebie i pracy nad wewnętrznym krytykiem. Uczesnitkami były osoby, które biorą udział w programie „Genialny mówca”. Po raz czwarty zainteresowani udoskonalaniem swojego warsztatu publicznego przemawiania zjedzali się z całej Polski, by wziąć udział w warsztatach oraz w gali finałowej.

Czytaj więcej

Jak sobie radzić ze stresem? Metody radzenia sobie ze stresem

Wszyscy bez wyjątku występowaliśmy publicznie i pewnie nie raz jeszcze przyjdzie nam się zmierzyć z tym wyzwaniem. Czy zdarzyło Ci się być tak bardzo zestresowanym, że zapomniałeś co miałeś powiedzieć lub ze strachu nie zaprezentowałeś wszystkiego, co zaplanowałeś? A może na hasło, że masz się zaraz wypowiedzieć publicznie mocniej bije Ci serce i najchętniej schowałbyś się w domu lub wykupił wczasy super-last minute? Jak sobie z tym radzić?

Czytaj więcej