Site icon Trening i coaching wystąpień publicznych – Sztuka Wystąpień Publicznych

Jak stworzyć dobry pitch? Jak napisać pitch? 10 zasad tworzenia pitch’a

Jak pitchować? Warszawa, Wrocław, Poznań

Miałem ogromną przyjemność być częścią jury 3MT na Universitecie St.Gallen (HSG) w Szwajcarii. The Three Minute Thesis to konkurs prezentacji naukowych, opracowanych przez The University of Queensland. Wczoraj swoje pomysły prezentowało ośmiu niesamowitych doktorantów. Dzięki prof. Jamie Gloor mogło się odbyć to fantastyczne wydarzenie.

Lista „must have” dla Twojego pitch'a. Jak stworzyć profesjonalny pitch?

✔ Pomyśl o swoim pitchu z perspektywy publiczności. Co jest dla nich ważne? Dlaczego przyszli Cię posłuchać? Co może być dla nich wartościowe?

✔Praktyka czyni mistrza. Jeśli treść Twojego pitcha jest dobrze wyćwiczona, Twój poziom stresu będzie niższy, a Ty będziesz bardziej pewny siebie na scenie, co ułatwi przekonanie publiczności.

✔Zastanów się, które słowa są potrzebne, a które można pominąć.

✔Zaangażuj publiczność, używając na przykład pytania lub call to action.

✔Mocny start przyciągnie uwagę publiczności.

✔Zrób coś inaczej niż inni.

✔Naucz się tekstu na pamięć. Następnie skup się na przekazie: mowie ciała, gestykulacji, tempie, głośności, wyraźnej wymowie, oddychaniu, ruchu na scenie i kontakcie wzrokowym z publicznością.

✔Spróbuj opowiedzieć swój pomysł w 3 minuty, ale także w jedną. Dzięki temu sprawdzisz jaka jest najważniejsza myśl, którą chcesz przekazać.

✔Bądź gwiazdą i niech prezentacja będzie drugoplanowym aktorem. Do krótkiej prezentacji wystarczą 1-2 slajdy.

✔Pogódź się z tym, że nie możesz powiedzieć o wszystkim i wchodzić w szczegóły. Kiedy już zaintrygujesz publiczność, przyjdą do Ciebie, aby usłyszeć więcej.

Więcej o tym, jak prezentować pitch i więcej wskazówek, jak napisać pitch.

Szkolenie i warsztaty Pitch w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, online

Jeśli chcesz przygotować się do pitcha lub wygłosić krótką prezentację, możesz skontaktować się ze mną tutaj:

Techniki Relaksacyjne – 6 skutecznych sposobów na stres przed wystąpieniami publicznymi

Nie jesteś sam!
Według National Institute of Mental Health około 74% ludzi doświadcza w pewnym stopniu na lęku przed prezentacjami. Strach przed wystąpieniami publicznymi może znacząco wpłynąć na nasze życie osobiste i zawodowe. Może powodować unikowe zachowania, takie jak odmawianie udziału w wystąpieniach, odrzucanie awansów lub objawy psychosomatyczne, kiedy zawsze przed prezentacją jestesmy chorzy. Dobra wiadomość jest taka, że istnieją narzędzia, które pomogą Ci nauczyć się radzić sobie ze stresem. Dowiedz się więcej w artykule.

Podziel się z innymi 🙂

W jaki sposób Twój umysł Cię oszukuje?

Z punktu widzenia ewolucyjnego, posiadanie opinii, przekonań, typowych wzorców działań czy ocen ma swoje uzasadnienie. Automtyczne zachowania mają zarówno negatywne, jak i pozytywne konsekwencje.
Skracają one czas podejmowania decyzji, co może zużywać energię. Byłoby nam trudno funkcjonować, gdybyśmy musieli zastanawiać się każdego ranka, czy powinniśmy zatrzymać się na czerwonym świetle, czy możemy dotknąć gorącego garnka, czy też spacerując nocą po ciemnej ulicy, czy warto zaprzyjaźnić się z osobą niosącą nóż.

Podziel się z innymi 🙂
Podziel się z innymi :)
Exit mobile version