Site icon Trening i coaching wystąpień publicznych – Sztuka Wystąpień Publicznych

O mnie

Dlaczego prowadzę szkolenia indywidualne z wystąpień publicznych?

Nazywam się Magda Fiałkowska-Kern. Pracuję jako trener wystąpień publicznych oraz Head of Speakers TEDxZurich i mentor mówców TEDxWarsaw. Pomagam również m.in. prawnikom, wokalistom, aktorom, wykładowcom i ludziom z biznesu w przygotowaniu się do ich przemówień przed setkami ludzi na publiczności, a także w prowadzeniu kameralnych spotkań czy prezentacji. Wykładam również na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie uczę studentów wystąpień publicznych.

Przez wiele lat pracowałam nad opanowaniem tremy, która spędzała mi sen z powiek. Zawsze też zastanawiałam się jak pracować z wewnętrznym krytykiem, nie przejmować się opinią innych i jak budować prawdziwe poczucie pewności siebie na scenie. Teraz już znam odpowiedź.

W 2021 zostałam wybrana jako jedna z 11 najlepszych trenerów wystąpień publicznych na świecie, według rankingu Coach Foundation.

Od sześciu lat szkolę mówców TED. Zaczynałem jako trener, a następnie kierowałam zespołem coachów jako Head of Speakers na TEDxWarsaw. Po przeprowadzce do Zurychu dołączyłam do zespołu TEDxZurich. Po kilku miesiącach jako trener mówców objęłam funkcję Head of Speakers w TEDxZurich.

Projektuję proces przygotowań i nadzoruję kolejne etapy, od rekrutacji po prezentację na scenie. Pod moimi skrzydłami na scenie TED wystąpiło dotychczas ponad 30 prelegentów, w tym JIMEK czy Ana Campos, której talk został wybrany jako jeden z 230 spośród 40 000 TED Talków w ramach editor’s peak.

Jestem psychologiem, akredytowanym coachem ICF na poziomie PCC, prowadzę swoje dwie firmy. Dzięki połączeniu swojego doświadczenia biznesowego i muzycznego potrafię przeprowadzić Cię przez proces zmiany w wymarzonym kierunku. Bazując na swoim doświadczeniu i mając świadomość jak wygląda występowanie przed publicznością jestem w stanie adekwatnie dobrać narzędzia i metody coachingu, które będą wspierać Twój rozwój.

Na indywidualnych sesjach będziemy pracować nad umiejętnościami wystąpień publicznych takich jak tworzenie ciekawych prezentacji z użyciem storytellingu, improwizacja na scenie, gestykulacja, modulowanie głosu i praca z oddechem, możemy analizować Twoje wystąpienia, a także przygotowywać zbliżające się prezentacje. Do tej pory przeprowadziłam 5 000 godzin indywidualnych sesji i szkoleń.

W ostatnim czasie udzieliłam niezliczonej ilości wywiadów, co tylko jeszcze bardziej mi uświadomiło, jak dużo daje pewność siebie przez kamerami i umiejętności autoprezentacji.

Od 10 roku życia zajmowałam się muzyką. Wiem z autopsji jak stresujące może być prezentowanie się szerszemu gronu odbiorców. Pierwsze kroki na scenie były dla mnie bardzo trudne. Uczyłam się w I oraz II stopniu szkoły muzycznej w klasie wiolonczeli i wokalistyki jazzowe. Grałam i śpiewałam na wielu koncertach, festiwalach i warsztatach. Od 2013 roku występowałam jako jedyna Polka w musicalu o Kubie, byłam konferansjerem oraz prowadziłam prelekcje i szkolenia. Ukończyłam SGH, studia podyplomowe z coachingu i psychologii.

Odwiedziłam ponad 40 krajów i dalej kontynuuję tę pasję. Uwielbiam poznawać nowych ludzi i próbować nowych potraw. W wolnych chwilach zakładam sukienkę w grochy i przenoszę się w lata 30te, tańcząc swinga w akompaniamencie utworów big bandów jazzowych.

Jako dorosła osoba, która w dzieciństwie nie lubiła grać na wiolonczeli, ponownie odkrywam jej urok. Hektolitry herbaty piję z małych czarek w towarzystwie książek i seriali. Z racji tego, że moja praca jest moją pasją mam dużo energii, pożytkuję ją na spotkaniach z przyjaciółmi i klientami. Lubię eksperymentować w kuchni i odkrywać smaki z różnych zakątków świata.

Oprócz tego kilkadziesiąt szkoleń z zakresu wystąpień publicznych, autoprezentacji, zarządzania sobą w stresie, umiejętności miękkich, mindfulness itd.

Doświadczenie zawodowe

•Head of Speakers w TEDxZurich oraz mentor mówcówTEDxWarsaw.

•Indywidualna praca nad prezentacjami z prawnikami, kadrą menedżerską, muzykami, studentami itd.

•Prowadzenie i projektowanie szkoleń z obszarów: autoprezentacji, komunikacji interpersonalnej, sztuki wystąpień publicznych, storytellingu oraz tworzenia i prezentowania wystąpień.

•Doświadczenie korporacyjne w dziale Rekrutacji i Szkoleń w firmie Skanska S.A. oraz Emmerson.

•Współwłaścicielka i dyrektor ds. HR w Fenomeno sp. z o.o. Sezonowo zarządza nawet 100 osobowym zespołem. W spółce zajmuje się m.in. coachingami pracowników, szkoleniami, programami rozwojowymi, rekrutacją oraz koordynowaniem pracy swojego teamu. Od 7 lat prowadzenie własnych firm- Małego Geniusza oraz działalności coachingowo-szkoleniowej.

•Business coaching z kadrą menedżerską i C-level w polskich i zagranicznych spółkach m.in. z branż: farmaceutycznej, IT, prawa, budownictwa, FMCG czy marketingu.

Co mówią o mnie klienci

Współpraca z Magdą była wielką przyjemnością. Posiada niezwykłą wiedzę i doświadczenie w zakresie wystąpień publicznych. Z jej pomocą nauczyłem się najważniejszych aspektów wystąpień i zrobiłem duży postęp. Gorąco polecam Magdę, jeśli chcesz opanować wystąpienia publiczne!
Gorąco polecam Magdę jako trenera wystąpień publicznych. Praca z nią to przyjemność, jest absolutnie profesjonalna w tym co robi. Potrafi zmotywować, wskazać kierunek, zna dobre narzędzia i ćwiczenia. Magda przygotowała program zapewniający efektywne wykorzystanie naszego krótkiego czasu. Wyraźnie pomogła mi w szkoleniach z wystąpień publicznych. Dziękuję Ci!”
Magda była moją mentorką w trakcie przygotowań do wystąpienia na konferencji. Byłem przekonany, że o wystąpieniach wiem sporo, Magda nauczyła mnie drugie tyle ile wiedziałem. I pomogła osiągnąć coś z czego oboje byliśmy dumni. Polecam do współpracy osobom, które chcą przygotować się do ważnych wystąpień lub ogólnie popracować nas oratorstwe.
Pani Magda Fiałkowska-Kern przeprowadziła warsztaty dotyczące budowania pewności siebie, pracy nad tremą i wewnętrznym krytykiem w Szkole Głównej Handlowej podczas projektu „Genialny Mówca”. W trakcie warsztatu prowadząca pokazała wiele przydatnych technik i metod radzenia sobie ze tremą oraz jej skutkami, krytyką, wewnętrznymi obawami oraz budowaniu pewności siebie. Pani Magda pokazała wiedzę w jasny i klarowny sposób. Uczestnicy byli zadowoleni i ocenili szkolenie jako bardzo użyteczne, do zastosowania w życiu codziennym oraz w przemówieniach publicznych. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Pani Magdzie za poświęcony czas i przygotowanie świetnego warsztatu. Z całą pewnością możemy polecić Panią Magdę jako wyśmienitego trenera umiejętności miękkich oraz przemówień publicznych.

Moje artykuły i wywiady w mediach

Wprost

Wprost

naTemat

naTemat

Warsaw Business Journal

Warsaw Business Journal

Marketing w Praktyce

Marketing w Praktyce

Rytmy.pl

Rytmy.pl

Polskie Radio Trójka

Polskie Radio

Kontakt

Znajdź mnie na Linkedin

Exit mobile version