Seriale i filmy o wystąpieniach publicznych

Seriale i filmy o wystąpieniach publicznych

Zestawienie filmów i seriali dotyczących wystąpień publicznych i autoprezentacji

"Jak zostać królem"

Jak zostac królem to opowieść o królu Jerzym VI, który zmagał się z jąkaniem. Bohater przez wiele lat próbował różnych metod, które nie przynosiły efektu, aż w końcu trafił na nietypowego specjalistę… resztę zobaczcie sami 🙂

"The Marvelous Mrs. Maisel"

Amerykański serial, który opowiada o karierze odważnej i oryginalnej standuperki. Tytułowa Mrs. Maisel prawie w każdym odcinku daje popis sztuki standupu. Robi to z wielką klasą i stylem. Przy okazji możemy zobaczyć barwne lata 60 w USA i dynamiczny sposób prowadzenia akcji. Serial oprócz walorów edukacyjnych w kwestii wystąpień publicznych jest też przyjemną rozrywką.

"Żelazna dama"

Margaret Thatcher zmagała się z problemem skrzekliwego głosu. Przez swoich kolegów polityków między innymi z tego powodu nie była traktowana serio. Jak dużo może dać praca nad nim? Przekonaj się oglądając film. Przy okazji zobaczysz kilka bardzo ciekawych wystąpień.

"Boska Florence"

Bardzo ciepły film o wielkiej miłości do żony i do muzyki. Boska Florance może być świetnym przykładem na niezmąconą wiarę w siebie, a także pasję do tego co się robi. Film daje też dużo do myślenia w kwestii tego co jest, a co nie jest sztuką.

"Stowarzyszenie Umarłych Poetów"

Inspirujący i charyzmatyczny nauczyciel wpajał licealistom miłość do peazji. I jak na dobrego językowca przystało potrafił również formułować zdania w taki sposób, że docierały głęboko do uczniów.

"Wilk z Walstreet"

Joldan Belfor grany przez Leonardo DiCaprio daje niejednokrotnie popisy mów sprzedażowych i motywacyjnych. Poniżej fragment jednej z nich.

"Zapach kobiety"

Zapach Kobiety to klasyk z 1992 roku. Al Pacino, który za swoją rolę zdobył nagrodę Oskara daje popis oratorski w scenie, w której broni młodego chłopaka.

"Męska gra"

Jeśli znasz inne filmy, które uważasz za warte polecenia możesz mi wysłać propozycję na kontakt@sztukawystapien.pl.

Matura ustna- jak się przygotować? Jak odpowiadać na egzaminie ustnym?

Matura to pierwszy, poważny egzamin, który może powodować dużo stresu u licealistów. Dla wielu uczniów, ale też profesjonalistów egzaminy ustne wiążą się z o wiele wiekszym stresem, niż w przypadku egzmainów pisemnych. Jak sobie z tym poradzić?

Podziel się z innymi 🙂

Jak rozmawiać, żeby się dogadać? Muzeum Komunikacji w Bernie

W szwajcarskiej stolicy mieści się uhonorowane Council of Europe Museum Prize niepozorne Muzeum Komunikacji. W środku znajdują się aż trzy piętra pełne atrakcji. Wizyta zainspirowała mnie to stworzenia nowego cyklu „Jak oni przemawiają”, w której będę analizować wystąpienia polityków, artystów i profesjonalnych mówców. Zapraszam Cię do fotorelacji.

Podziel się z innymi 🙂

Przesłuchania dla kandydatów na mówców TEDxWarsaw

Organizujemy przesłuchanie dla osób, które marzą o stanięciu na czerwonej kropce. Chcesz wystąpić na scenie TEDx? Czy jak oglądasz mowy TED, myślisz sobie, że masz pomysł o czym jeszcze warto powiedzieć? Masz idea worth spreading? Jeśli odpowiedź na te pytania brzmi “TAK” – zapraszamy na onlinowe przesłuchanie.

Podziel się z innymi 🙂

Jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej? Jak się zaprezentować na rozmowie o pracę?

Kto z nas nie marzy o pracy idealnej? Takiej, w której będziemy czuć się dobrze, lubić swój zespół i realizować się w atmosferze szacunku i zaufania. Co zrobić, żeby mieć taką pracę? Na pewno pierwszym krokiem jest dobre zaprezentowanie się na rozmowie kwalifikacyjnej. W tym artykule znajdziesz kilka wskazówek.

Podziel się z innymi 🙂
Podziel się z innymi :)

Give a Reply