Site icon Trening i coaching wystąpień publicznych – Sztuka Wystąpień Publicznych

Seriale i filmy o wystąpieniach publicznych

Zestawienie filmów i seriali dotyczących wystąpień publicznych i autoprezentacji

"Jak zostać królem"

Jak zostac królem to opowieść o królu Jerzym VI, który zmagał się z jąkaniem. Bohater przez wiele lat próbował różnych metod, które nie przynosiły efektu, aż w końcu trafił na nietypowego specjalistę… resztę zobaczcie sami 🙂

JAK ZOSTAĆ KRÓLEM - zwiastun PL

"The Marvelous Mrs. Maisel"

Amerykański serial, który opowiada o karierze odważnej i oryginalnej standuperki. Tytułowa Mrs. Maisel prawie w każdym odcinku daje popis sztuki standupu. Robi to z wielką klasą i stylem. Przy okazji możemy zobaczyć barwne lata 60 w USA i dynamiczny sposób prowadzenia akcji. Serial oprócz walorów edukacyjnych w kwestii wystąpień publicznych jest też przyjemną rozrywką.

"Żelazna dama"

Margaret Thatcher zmagała się z problemem skrzekliwego głosu. Przez swoich kolegów polityków między innymi z tego powodu nie była traktowana serio. Jak dużo może dać praca nad nim? Przekonaj się oglądając film. Przy okazji zobaczysz kilka bardzo ciekawych wystąpień.

"Boska Florence"

Bardzo ciepły film o wielkiej miłości do żony i do muzyki. Boska Florance może być świetnym przykładem na niezmąconą wiarę w siebie, a także pasję do tego co się robi. Film daje też dużo do myślenia w kwestii tego co jest, a co nie jest sztuką.

"Stowarzyszenie Umarłych Poetów"

Inspirujący i charyzmatyczny nauczyciel wpajał licealistom miłość do peazji. I jak na dobrego językowca przystało potrafił również formułować zdania w taki sposób, że docierały głęboko do uczniów.

"Wilk z Walstreet"

Joldan Belfor grany przez Leonardo DiCaprio daje niejednokrotnie popisy mów sprzedażowych i motywacyjnych. Poniżej fragment jednej z nich.

"Zapach kobiety"

Zapach Kobiety to klasyk z 1992 roku. Al Pacino, który za swoją rolę zdobył nagrodę Oskara daje popis oratorski w scenie, w której broni młodego chłopaka.

"Męska gra"

Jeśli znasz inne filmy, które uważasz za warte polecenia możesz mi wysłać propozycję na kontakt@sztukawystapien.pl.

Czym jest priming? Jak torowanie może być wykorzystywane w wystąpieniach?

Zjawisko torowania, inaczej zwane primingiem może być stosowane jako technika wpływu społecznego. Jak to może na Ciebie wpłynąć? Jak wykorzystać priming w wystąpieniach publicznych?

Podziel się z innymi 🙂

Jak prezentować online? Czy uczenie się online jest efektywne? Zasady wystąpień publicznych online

Osoba, która występuje publicznie musi spełniać wiele kryteriów, żeby wypaść profesjonalnie, a w przypadku wystąpień online dochodzą do tego takie aspekty jak obsługiwanie profesjonalnego sprzętu do nagłośnienia, odsłuchu i nagrywania video, a także zadbanie o przestrzeń, w której znajduje się mówca.

Podziel się z innymi 🙂

Jak kolory i tło wpływają na odbiór mówcy? Percepcja tła i kolorów w prezentacjach online

Tło, które oglądają widzowie również nie jest obojętne dla wizerunku mówcy.  Oprócz kwestii takich jak dobre oświetlenie czy sprzęt techniczny jest ważnym elementem wystąpienia. Jakie kolory ubioru lub tła wybrac w trakcie prezentacji?

Podziel się z innymi 🙂

Jakie są strategie autoprezentacji w wystąpieniach publicznych? Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie podczas prezentacji?

Obecność w świecie online daje możliwość kreowania różnych wersji swojego wizerunku, a także zarządzania nim. Nasza osobowość może wpływać na formę autoprezentacji, zarówno podczas wirtualnych spotkań, jak i tych na żywo. Jak się dobrze zaprezentować?

Podziel się z innymi 🙂
Podziel się z innymi :)
Exit mobile version