Site icon Trening i coaching wystąpień publicznych – Sztuka Wystąpień Publicznych

Seriale i filmy o wystąpieniach publicznych

Zestawienie filmów i seriali dotyczących wystąpień publicznych i autoprezentacji

"Jak zostać królem"

Jak zostac królem to opowieść o królu Jerzym VI, który zmagał się z jąkaniem. Bohater przez wiele lat próbował różnych metod, które nie przynosiły efektu, aż w końcu trafił na nietypowego specjalistę… resztę zobaczcie sami 🙂

JAK ZOSTAĆ KRÓLEM - zwiastun PL

"The Marvelous Mrs. Maisel"

Amerykański serial, który opowiada o karierze odważnej i oryginalnej standuperki. Tytułowa Mrs. Maisel prawie w każdym odcinku daje popis sztuki standupu. Robi to z wielką klasą i stylem. Przy okazji możemy zobaczyć barwne lata 60 w USA i dynamiczny sposób prowadzenia akcji. Serial oprócz walorów edukacyjnych w kwestii wystąpień publicznych jest też przyjemną rozrywką.

"Żelazna dama"

Margaret Thatcher zmagała się z problemem skrzekliwego głosu. Przez swoich kolegów polityków między innymi z tego powodu nie była traktowana serio. Jak dużo może dać praca nad nim? Przekonaj się oglądając film. Przy okazji zobaczysz kilka bardzo ciekawych wystąpień.

"Boska Florence"

Bardzo ciepły film o wielkiej miłości do żony i do muzyki. Boska Florance może być świetnym przykładem na niezmąconą wiarę w siebie, a także pasję do tego co się robi. Film daje też dużo do myślenia w kwestii tego co jest, a co nie jest sztuką.

"Stowarzyszenie Umarłych Poetów"

Inspirujący i charyzmatyczny nauczyciel wpajał licealistom miłość do peazji. I jak na dobrego językowca przystało potrafił również formułować zdania w taki sposób, że docierały głęboko do uczniów.

"Wilk z Walstreet"

Joldan Belfor grany przez Leonardo DiCaprio daje niejednokrotnie popisy mów sprzedażowych i motywacyjnych. Poniżej fragment jednej z nich.

"Zapach kobiety"

Zapach Kobiety to klasyk z 1992 roku. Al Pacino, który za swoją rolę zdobył nagrodę Oskara daje popis oratorski w scenie, w której broni młodego chłopaka.

"Męska gra"

Jeśli znasz inne filmy, które uważasz za warte polecenia możesz mi wysłać propozycję na kontakt@sztukawystapien.pl.

Jak dobrze zacząć wystąpienie?

Początek wystąpienia może wpłynąć na odbiór całego wystąpienia. Jak zacząć wystąpienie, żeby dobrze wypaść?

Podziel się z innymi 🙂

Pitch, co to jest? Jak napisać elevator pitch?

Krótkie formy można wykorzystywać nie tylko w sytuacji, kiedy chcemy, żeby szef wielkiej firmy zainwestował w nasz start-up milion złotych. Są to codziennie sytuacje, częściej niż nam się wydaje. Jak pitchować podczas rozmowy kwalifikacyjnej, przed inwestorem czy nowymi znajmymi?

Podziel się z innymi 🙂

Wystąpienia online- jak skutecznie prezentować się online?

O co zadbać podczas wystąpienia online? Jak ustawić kamerę, światło, w co się ubrać i jakie ustawić tło, żeby wypaść profesjonalnie? Odpowiedzi w artykule.

Podziel się z innymi 🙂

Jak przygotować dobre wystąpienie publiczne? Kilka kroków do udanej prezentacji

Najważniejsze wskazówki jak przygotować dobre przemówienie oraz je zaprezentować.

Podziel się z innymi 🙂
Podziel się z innymi :)
Exit mobile version