Sztuka przedstawiania się: porady i wskazówki, jak zrobić dobre pierwsze wrażenie i przestawić się

Sztuka przedstawiania się: porady i wskazówki, jak zrobić dobre pierwsze wrażenie i przestawić się

Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie?

Zrobienie dobrego pierwszego wrażenia jest ważne zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Niezależnie od tego, czy spotykasz kogoś po raz pierwszy na imprezie networkingowej, rozmawiasz z nowymi kolegami w pracy, czy przedstawiasz się nowemu sąsiadowi lub przyjacielowi swojego partnera, sposób, w jaki się przedstawiasz, może nadać ton całej relacji i i postrzeganie Ciebie.

Czy opanowanie sztuki przedstawiania się jest ważne? Sprawdź porady i triki, jak zrobić dobre pierwsze wrażenie podczas autoprezentacji. Nie musisz być ekstrawertycznym showmanem, aby za każdym razem zrobić świetne pierwsze wrażenie. Możesz nauczyć się, jak robić to jeśli jesteś nieśmiały czy bardziej introwertyczny.

Jak napisać przedstawienie się (personalny pitch), żeby zrobić dobre pierwsze wrażenie? Jak stworzyć osobisty pitch?

Pierwszym krokiem do zrobienia dobrego pierwszego wrażenia jest przygotowanie treści Twojej autoprezentacji. Możesz zacząć od zapisania najważniejszych informacji, które chcesz zawrzeć i następnym ich przećwiczeniu.

Po pierwsze, postaw się w sytuacji nowo poznanej osoby. Jakie informacje mogą być dla niej najistotniejsze? Na przykład, jeśli spotykasz kogoś po raz pierwszy na imprezie firmowej, możesz podać swoje imię i nazwisko, doświadczenie, stanowisko i firmę. Jeśli spotykasz się z kimś w bardziej nieformalnej sytuacji , unikaj sztywnego przedstawienia się. Możesz powiedzieć coś bardziej osobistego i podać swoje imię.

Po napisaniu treści, czas na ćwiczenie. Praktyka pomoże Ci poczuć się pewniej i swobodniej, gdy nadejdzie czas, aby się przedstawić. Najlepszym pomysłem jest zapamiętanie tekstu. Możesz ćwiczyć przed lustrem lub z przyjacielem lub członkiem rodziny.

Ważne jest również świadomość kultury osoby, której się przedstawiasz. Znajomość norm i zwyczajów kulturowych może pomóc uniknąć kulturowych faux pas. Na przykład w Chinach etykieta biznesowa głosi, że po otrzymaniu wizytówki powinniśmy skupić się na niej przynajmniej przez minutę.

Jak się przedstawić?

Kiedy już zapiszesz i przećwiczysz przedstawienie się, nadszedł czas, aby przejść do dzieła. Sposób, w jaki to zrobisz, jest tak samo ważny jak informacje, które zawrzesz.

Co jest ważne? Przede wszystkim komunikacja niewerbalna. Zwracaj uwagę na utrzymywanie kontaktu wzrokowego, postawę, ruchy i gestykulację. Nawiązywanie kontaktu wzrokowego, stanie prosto i mocny uścisk dłoni może pomóc pokazać pewność siebie i profesjonalizm. Unikaj „rybiego” uścisku dłoni. Sprawdź, jak gestykulować.

Oprócz komunikacji niewerbalnej zwróć uwagę na język i ton, kiedy się przedstawiasz. Mów wyraźnie i w umiarkowanym tempie, starając się używać przyjaznego tonu. Unikaj dźwięków namysłu takich jak „eee” lub „yyy”, ponieważ mogą one osłabić odbiór. Chcesz poćwiczyć intonację, mowę ciała, unikanie dźwięków namysłu lub jak się przedstawić?

Jak zbudować profesjonalną relację? Co robić po wydarzeniu networkingowym?

Zrobienie dobrego pierwszego wrażenia jest ważne, ale nie jest jedynym krokiem w budowaniu relacji zawodowych. Po przedstawieniu się kontynuacja rozmowy jest niezbędna. Jak to zrobić?

Jednym ze sposobów na podtrzymanie relacji jest wysłanie wiadomości e-mail lub połączenie na LinkedIn. To pokazuje, że chcesz pozostać w kontakcie i kontynuować tę relację.

Innym sposobem jest zaplanowanie spotkania. Istnieją różne sposoby na podejście do tego tematu. Możesz spotkać się osobiście, zadzwonić lub wysłać zaproszenie na spotkanie online. Doskonałą okazją do rozmowy będzie lunch lub kawa. Pozwala to kontynuować rozmowę i dowiedzieć się więcej o sobie nawzajem.

Ważne jest również, aby pozostać w kontakcie z osobą, której się przedstawiłeś. Może to polegać na regularnych spotkaniach, uczestnictwie w tych samych wydarzeniach lub dzieleniu się artykułami branżowymi lub informacji.

Budowanie „mięśnia” networkingowego może pomóc Ci w karierze i życiu osobistym. Najważniejszą rzeczą jest to, żeby utrzymywać kontakt z ludźmi, z którymi chcesz w nim pozostać. Znajomość nie przejdzie na wyższy poziom, jeśli nie jesteście siebie ciekawi lub nie macie wspólnych tematów.

Autoprezentacja coach. Szkolenie jak się przedstawiać. Jak tworzyć pitch osobisty trener

Jak wykorzystać narzędzia AI do wystąpień publicznych? 10 sposobów na użycie AI do prezentacji

Czy chcesz doskonalić swoje prezentacje lub uzyskać dostęp do narzędzi, które sprawią, że tworzenie ich będzie łatwiejsze i szybsze? Na horyzoncie pojawiły się narzędzia AI, które zmieniły zasady gry. Poznaj kilkanaście trików i wskazówek dotyczących wykorzystania sztucznej inteligencji do przygotowania treści prezentacji, slajdów, wizualizacji, przeprowadzenia prezentacji i zaangażowania publiczności.

Podziel się z innymi 🙂

Co jest wyjątkowego w przemówieniu Martina Luthera Kinga „Mam marzenie” 11 elementów, które możesz wykorzystać w prezentacji

„Mam sen” to prawdopodobnie jedno z najbardziej znanych fraz w historii ludzkości. Słowa mogą mieć ogromną moc. Mogą podnosić na duchu, niszczyć, dawać nadzieję lub dotykać miejsc, o których nawet nie byliśmy świadomi.

Podziel się z innymi 🙂

Jak napisać dobrego TED Talka i go zaprezentować?

Zrobienie dobrego pierwszego wrażenia jest ważne zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Niezależnie od tego, czy spotykasz kogoś po raz pierwszy na imprezie networkingowej, rozmawiasz z nowymi kolegami w pracy, czy przedstawiasz się nowemu sąsiadowi lub przyjacielowi swojego partnera, sposób, w jaki się przedstawiasz, może nadać ton całej relacji i i postrzeganie Ciebie.

Podziel się z innymi 🙂

Jak prezentować dane? Jakie są narzędzia graficzne do prezentacji danych? 8 wskazówek, jak efektywnie prezentować dane.

Bez względu na to, jakie narzędzie wybierzesz, ważne jest, aby tworzone wizualizacje były przejrzyste, dokładne i skutecznie komunikowały informacje, które chcesz przekazać. Jak to zrobić? Jakich narzędzi uzyć?

Podziel się z innymi 🙂

Czy każda kobieta może występować na konferencji branżowej? Jak kobiety mogą sobie radzić ze stresem przed wystąpieniami publicznymi?

Być może jesteś ekspertką, która ma ogromną wiedzę, ale myśl o prezentacji nie pozwala Ci spokojnie zasnąć w nocy. Być może masz pasję to dzielenia się wiedzą i edukowanie sprawia Ci radość, ale to co ją zabiera, jest lęk przed wystąpieniami publicznymi. Być może nawet lubisz występować, ale obawiasz się kompromitacji i odkrycia, że czegoś nie wiesz. Co zatem zrobił, żeby strach nas nie paraliżował?

Podziel się z innymi 🙂
Podziel się z innymi :)