Wczorajszy, jubileuszowy X TEDxWarsaw obfitował w wiele inspirujących i ciekawych wystąpień. Jestem szczęśliwa mogąc przygotowywać mówców do ich wystąpień i być częścią teamu Tex Warsaw. Było m.in. o ciałopozytywności, wykorzystywaniu surowców kosmicznych do ocalenia naszej planety, tabu dotyczącym depresji dzieci, najmie okazjonalnym, sposobie uczenia w najlepszej szkole na świecie, a także zmianach klimatycznych, debatowaniu, ekologii i wiele innych.
W tym roku wystąpili: -Betty Q, „Ciało pozytywne” -Kamil Muzyka, „Can we save the Earth by going off-world?” -Rafał Szymański, „Depresja to porywacz naszych dzieci” -Radek Czekan, „Debatuj raz dziennie” -Izabella Gorczyca, „Zróbmy w szkole miejsce dla człowieka” -Agnieszka Trzeszczak, „Baby do garów – czy do muzyki trzeba się nadawać?” -Joanna Erbel, „Najem zmieni wszystko” -Paulina Grabowska, „Super naturalna przyszłość” -Maciek Ryś, „The power of people” -Leszek Orzechowski, „Embodied energy of Martian societies” -Grzech Piotrowski, „One world”
Całą konferencję można obejrzeć na kanale na Youtube.
Sala w Małej Warszawie przed przybyciem publiczności
Agnieszka w swoim wystąpieniu „Baby do garów”
Cały zespół TEDx Warsaw- tyle osób pracowało już od kilku miesięcy nad czerwcowym eventem.
Team Speaker Curators 🙂
Zdjęcia- nasz niezastąpiony Tomasz Piotrowski:)
Jak zostać mówcą TED lub TEDx? Nasz zespół raz do roku organizuje „Open audition”, na którym można zaprezentować demo swojego pomysłu na wystąpienie. Jeśli chcesz być mówcą TEDx i dołączyć do naszej społeczności śledź uważnie fanpage TEDxWarsaw. Będziemy tam publikować informacje o zbliżających się przesłuchaniach.
Jakie są strategie autoprezentacji w wystąpieniach publicznych? Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie podczas prezentacji?
Obecność w świecie online daje możliwość kreowania różnych wersji swojego wizerunku, a także zarządzania nim. Nasza osobowość może wpływać na formę autoprezentacji, zarówno podczas wirtualnych spotkań, jak i tych na żywo. Jak się dobrze zaprezentować?
Jak Anna Delvay z serialu Netflix „Kim jest Ana” zyskała sobie przychylność ludzi? Analiza psychologiczna Anny Sorokin: techniki manipulacji i autoprezentacji
Anna Sorokin stała się niedawno bardzo popularna za sprawą serialu Netflix „Kim jest Ana”. Film pokazuje bohaterkę- Anna Delvey graną przez Julię Garner i jej losy stawania się częścią nowojorskiej elity. Jak to możliwe, że 25-latka oszukała tylu wpływowych ludzi i wyłudziła duże sumy pieniędzy? W artykule znajduje się odpowiedź na to pytanie.
Jak się przygotować do wystąpienia publicznego lub prezentacji? 7 zasad skutecznego przygotowywania prezentacji
Wystąpienie może być niezapomnianym doświadczeniem dla słuchaczy lub kolejną, nudną prezentacją, o której szybo zapomną. Jednym z aspektów różnicujących te dwie sytuacja jest przygotowanie. Plan wypowiedzi, nauczenie się pewnych elementów na pamięć i dużo treningu dadzą nam pewność siebie na scenie, a także dadzą szans na przemyślenie i zaprojektowanie tego, co chcemy powiedzieć.
Jak wirtualnie ćwiczyć wystąpienia publiczne? VR jako metoda radzenia sobie ze stresem przed wystąpieniami publicznymi.
Badanie Gallupa wykazało, że w Stanach Zjednoczonych na glossofobię (lęk przed wystąpieniami publicznymi) cierpią cztery na dziesięć osób. Stres przed wystąpieniami publicznymi może wynikać z obawy przed oceną innych, utratą poważania w swoim środowisku zawodowym, koniecznością ekspozycji czy wreszcie wielkość publiczności. Czy technologia VR może nam pomóc w radzeniu sobie ze stresem?
Cześć. Witaj na moim blogu:) Jestem trenerem wystąpień publicznych, head of speakers TEDxZurich i mentorem mówców TEDxWarsaw oraz certyfikowanym coachem ICF na poziomie PCC. Pomagam m.in. prawnikom, wokalistom, aktorom, wykładowcom i ludziom z biznesu w przygotowaniu się do ich przemówień przed setkami ludzi na publiczności, a także w prowadzeniu spotkań czy prezentacji.
Moja ścieżka do miejsca, w którym jestem prowadziła mnie przez wiele lat edukacji muzycznej, ale również SGH i studia psychologiczne. Jako jedyna Polka występowałam w musicalu kubańskim „Conoce mi Cuba”. Przez wiele lat pracowałam nad opanowaniem tremy, która spędzała mi sen z powiek. Zawsze też zastanawiałam się jak pracować z wewnętrznym krytykiem, nie przejmować się opinią innych i jak budować prawdziwe poczucie pewności siebie na scenie. Teraz już znam odpowiedź. W ostatnim czasie udzieliłam niezliczonej ilości wywiadów, co tylko jeszcze bardziej mi uświadomiło, jak dużo daje pewność siebie przez kamerami i umiejętności autoprezentacji.