Jak zostać mówcą TED? Co zrobić, żeby być speakerm TEDx?

Jak zostać mówcą TED? Co zrobić, żeby być speakerm TEDx?

Często dostaję pytanie jak zostać mówcą TED lub TEDx. Jest na to kilka sposobów. Zapraszam do lektury:)

Ciekawe życie, ciekawa pasja, ciekawa inicjatywa

Organizatorzy TED (główny event) lub lokalnych TEDx np.TEDxWarsaw, TEDxGdańsk itd. szukają na własną rękę mówców. Każda konferencja ma temat przewodni, który jest poruszany przez speakerów w tej lub innej formie. Przeważnie na scenie pojawiają się tematy z obszaru technologii, ekologii, zmian społecznych, lifestylowe, ekonomii czy zdrowia. Nawet jeśli zajmujecie się czymś ultra ciekawym lub macie ideę, która jest warta rozprzestrzeniania, Wasz temat może po prostu nie pasować do konwencji lub jest kilka innych osób, które również są reprezentantami danej dyscypliny.

Daj się poznać

Niektóre z organizacji umożliwiają uczestnictwo w tzw. Open Audition. Na przesłuchaniu prezentujesz fragment swojego talka, opowiadasz o pomyśle na niego oraz o sobie. Daje to możliwość bezpośredniej konfrontacji ze swoim wyobrażeniem o byciu na scenie, a także szansę na poznanie interesujących ludzi oraz wolontariuszy TEDx. Niedługo również TEDxWarsaw będzie organizować przesłuchania, o terminie dam znać w nowym poście. Przybywajcie tłumnie:)

Zgłoś mówcę

Na wielu stronach TEDx znajduje się formularz, w którym można zgłosić kandydaturę jakieś osoby. Krótko opisujemy kim jest i dlaczego powinien wystąpić na scenie. Czasami niektórym może braknąć odwagi w aplikowaniu lub w ogóle nie przychodzi taki pomysł do głowy. Znasz kogoś, kto ma coś wartościowego do powiedzenia? Zgłoś go, niech wieść się niesie. Rozpatrywanie takich zgłoszeń leży po stronie organizatorów i jest traktowane indywidualne.

Odezwij się do organizatorów

Czwartą metodą jest po prostu kontakt z kimś, kto działa w TEDx. Na stronie czasami można znaleźć kontakt. Opowiedz o swoim pomyśle i pokaż dlaczego akurat Ty powinieneś wystąpić. Stanięcie na deskach TEDx to marzenie wielu osób. To wyjątkowa przygoda, która zaczyna się już na kilka miesięcy przed eventem i pamięta się ją przez całe życie. Powodzenia!

Jak zostać keynote speaker? Jak zostać mówcą motywacyjnym?

Co zrobić, żeby zostać mówcą motywacyjnym lube keynjote speaker? Jakie są najlepsze praktyki i o co warto zadbać? Kliknij czytaj więcej.

Podziel się z innymi 🙂

Jak stworzyć dobry pitch? Jak napisać pitch? 10 zasad tworzenia pitch’a

Krótkie formy można wykorzystywać nie tylko w sytuacji, kiedy chcemy, żeby firma zainwestowała w nasz pomysł na biznes czy sfinansowała badania naukowe. Czas to pieniądz. Jak zrobić pitch, który będzie efektowny i przyniesie nam pieniądze?

Podziel się z innymi 🙂
Podziel się z innymi :)