Jak stworzyć dobry pitch? Jak napisać pitch? 10 zasad tworzenia pitch’a

Jak stworzyć dobry pitch? Jak napisać pitch? 10 zasad tworzenia pitch’a

Jak pitchować? Warszawa, Wrocław, Poznań

Miałem ogromną przyjemność być częścią jury 3MT na Universitecie St.Gallen (HSG) w Szwajcarii. The Three Minute Thesis to konkurs prezentacji naukowych, opracowanych przez The University of Queensland. Wczoraj swoje pomysły prezentowało ośmiu niesamowitych doktorantów. Dzięki prof. Jamie Gloor mogło się odbyć to fantastyczne wydarzenie.

Lista „must have” dla Twojego pitch'a. Jak stworzyć profesjonalny pitch?

✔ Pomyśl o swoim pitchu z perspektywy publiczności. Co jest dla nich ważne? Dlaczego przyszli Cię posłuchać? Co może być dla nich wartościowe?

✔Praktyka czyni mistrza. Jeśli treść Twojego pitcha jest dobrze wyćwiczona, Twój poziom stresu będzie niższy, a Ty będziesz bardziej pewny siebie na scenie, co ułatwi przekonanie publiczności.

✔Zastanów się, które słowa są potrzebne, a które można pominąć.

✔Zaangażuj publiczność, używając na przykład pytania lub call to action.

✔Mocny start przyciągnie uwagę publiczności.

✔Zrób coś inaczej niż inni.

✔Naucz się tekstu na pamięć. Następnie skup się na przekazie: mowie ciała, gestykulacji, tempie, głośności, wyraźnej wymowie, oddychaniu, ruchu na scenie i kontakcie wzrokowym z publicznością.

✔Spróbuj opowiedzieć swój pomysł w 3 minuty, ale także w jedną. Dzięki temu sprawdzisz jaka jest najważniejsza myśl, którą chcesz przekazać.

✔Bądź gwiazdą i niech prezentacja będzie drugoplanowym aktorem. Do krótkiej prezentacji wystarczą 1-2 slajdy.

✔Pogódź się z tym, że nie możesz powiedzieć o wszystkim i wchodzić w szczegóły. Kiedy już zaintrygujesz publiczność, przyjdą do Ciebie, aby usłyszeć więcej.

Więcej o tym, jak prezentować pitch i więcej wskazówek, jak napisać pitch.

Szkolenie i warsztaty Pitch w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, online

Jeśli chcesz przygotować się do pitcha lub wygłosić krótką prezentację, możesz skontaktować się ze mną tutaj:

Jak wykorzystać narzędzia AI do wystąpień publicznych? 10 sposobów na użycie AI do prezentacji

Czy chcesz doskonalić swoje prezentacje lub uzyskać dostęp do narzędzi, które sprawią, że tworzenie ich będzie łatwiejsze i szybsze? Na horyzoncie pojawiły się narzędzia AI, które zmieniły zasady gry. Poznaj kilkanaście trików i wskazówek dotyczących wykorzystania sztucznej inteligencji do przygotowania treści prezentacji, slajdów, wizualizacji, przeprowadzenia prezentacji i zaangażowania publiczności.

Podziel się z innymi 🙂

Co jest wyjątkowego w przemówieniu Martina Luthera Kinga „Mam marzenie” 11 elementów, które możesz wykorzystać w prezentacji

„Mam sen” to prawdopodobnie jedno z najbardziej znanych fraz w historii ludzkości. Słowa mogą mieć ogromną moc. Mogą podnosić na duchu, niszczyć, dawać nadzieję lub dotykać miejsc, o których nawet nie byliśmy świadomi.

Podziel się z innymi 🙂
Podziel się z innymi :)