Jak dobrze wypaść na pierwszej randce? Jak się zaprezentować na randce?

Jak dobrze wypaść na pierwszej randce? Jak się zaprezentować na randce?

Jak dobrze wypaść na pierwszej randce- zasady

Pierwsze wrażenie na randce

Jeśli wybierasz się na pierwszą randkę możesz czuć zarówno ekscytację, jak i stres. Możesz się zastanawiać jak zrobić dobre pierwsze wrażenie,  co zrobić, żeby nie spalić tej znajomości na panewce i zainteresować sobą drugą osobę, a potem może kontynuować znajomość. W tym artykule podam Ci kilka sprawdzonych metod.

Bądź pozytywny

Część z nas narzekanie ma we krwi, ale warto się ugryźć w język i nie narzekać na sąsiadkę, szefa czy eks (tego unikamy jak ognia!). Pokaż swoje mocne strony, przedstaw swoje pasje oraz to, co sprawia, że na Twojej twarzy pojawia się uśmiech. Pierwsza randka powinna być lekka jak piórko, więc nie wytaczaj ciężkich dział w postaci krytyki wszystkich dookoła, opowiadania o konfliktach w rodzinie czy dyskusji na kontrowersyjne tematy. Na poruszanie takich kwestii przyjdzie jeszcze czas.

Nie odkrywaj wszystkich kart

Jeżeli trailer filmu zawiera za dużo szczegółów i w zasadzie pokazuje koniec to może spowodować, że nie wybierzemy się na niego do kina. Kto by chciał oglądać film po zapoznaniu się ze streszczeniem? Podobnie jest z pierwszą randką. W trakcie pierwszej niezobowiązującej rozmowy nie musisz podawać chorób występujących w Twojej rodzinie, ocen z matematyki na świadectwie szkolnym czy całej biografii miłosnej. Warto zostawić coś na później. Nie serwujmy dwudaniowego obiadu z kompotem, deserem i przystawkami na pierwszej randce. Możesz zacząć od poczęstowania paluszkami:)

Okaż zainteresowanie

Ten punkt wiąże się z poprzednim. Każdy z nas w mniejszym lub większym stopniu potrzebuje uwagi i zainteresowania. Zamiast mówić tylko o sobie warto żebyś też zadawał pytania. O co można pytać? Pierwsza rzecz to dopytywanie. Pokażesz, że słuchasz i jesteś ciekawy jej lub jego świata. Mówi Ci, że lubi swoją pracę? Zapytaj co w niej lubi, jakie ma wyzwania, z kim pracuje. Opowiada o kocie? Dowiedz się czegoś więcej o nim. Dobrą zasadą jest też zasada wzajemności i powtarzanie pytania czyli jak padnie z drugiej strony: gdzie lubisz jeździć na wakacje, możesz potem dopytać: a ty? I ostatnia ważna zasada- nie korzystaj z telefonu. Najlepiej schowaj go do kieszeni lub torebki. Chyba możesz poświęcić godzinę pełnej uwagi swojemu potencjalnemu partnerowi na całe życie?:) Jeśli mówimy do kogoś, kto w tym czasie czyta wiadomości lub scrolluje Intagrama raczej nie będziemy się czuli słuchani.

Jak Cię widzą, tak Cię piszą- odpowiedni ubiór

Jeśli nie wyglądasz jak Brad Pitt lub Angelina Jolie to nic straconego! Może nie zaproszą Cię do sesji w Vogue, ale na randkę zawsze masz szansę:) Zadbaj o schludny wygląd. Nie musisz ubierać sukni balowej lub garnituru, jednak wyprasowana koszula, ładna sukienka i schludny ubiór spowoduje, że wywrzesz lepsze pierwsze wrażenie. Dlaczego? Okazujesz tym samym, że ta randka to nie jest spotkanie między zakupami, a wyjściem wyrzucić śmieci, tylko spotkanie, w które wkładasz trochę wysiłku. Poza tym dobrze dobrany krój spodni czy innej części garderoby podkreśli Twoje atuty, a na tym chyba Ci zależy?

Mowa ciała podczas randki. Co mówi niewerbalnie o Tobie mowa ciała?

Słowa mówią dużo, ale mowa ciała, gesty i ton głosu jeszcze więcej. Co robić, żeby wywrzeć dobre pierwsze wrażenie i nawiązać kontakt? Spróbuj utrzymać kontakt wzrokowy podczas rozmowy oraz starać się dopasować tempem mówienia do odbiorcy.

Pewność siebie na randce

Pewność siebie działa jak magnes. Warto w nią zainwestować swój czas i uwagę niezależnie od potencjalnych randek. Jeśli na co dzień borykasz się z jej brakiem możesz więcej dowiedzieć się w innym wpisie jak budować pewność siebie jak budować pewność siebie.

Randka- jak się zachować?

Naturalnie. Jeśli na co dzień Twoja ulubiona forma spędzania soboty to zawinięcie się w koc z książką i kubkiem pachnącej kawy to nie udawaj, że kochasz nocne imprezy w klubach. Ta zasada działa na wszystkich płaszczyznach. Chcesz w końcu zbudować szczęśliwy związek? Ludzkim jest chęć posiadania partnera, jednak na dłuższą metę nie da się udawać, więc tracisz niepotrzebnie swój czas, jeśli już na starcie widzisz, że do siebie nie pasujecie. Pierwsza randka jest trochę jak rozmowa kwalifikacyjna z HR. Sprawdzamy swoje oczekiwania, potrzeby i to czy jesteśmy je w stanie nawzajem spełniać. Jeśli ktoś Ci podziękuje za spotkanie i nie będzie chciał kontynuować znajomości nie oznacza to, że coś z Tobą jest nie tak, po prostu nie jesteście dobrym „matchem”. Analityczna księgowa, kochająca porządek mogłaby być bardzo nieszczęśliwa w startupie bez jasnych reguł, a kreatywny copywriter czuć frustrację w proceduralnym urzędzie. I to jest ok! Jak mawiała moja kochana polonistka: każda zmora znajdzie swojego amatora!:)

Umow sie na konsultacje stres
randka jak się zaprezentować

Jak zostać keynote speaker? Jak zostać mówcą motywacyjnym?

Co zrobić, żeby zostać mówcą motywacyjnym lube keynjote speaker? Jakie są najlepsze praktyki i o co warto zadbać? Kliknij czytaj więcej.

Podziel się z innymi 🙂

Jak stworzyć dobry pitch? Jak napisać pitch? 10 zasad tworzenia pitch’a

Krótkie formy można wykorzystywać nie tylko w sytuacji, kiedy chcemy, żeby firma zainwestowała w nasz pomysł na biznes czy sfinansowała badania naukowe. Czas to pieniądz. Jak zrobić pitch, który będzie efektowny i przyniesie nam pieniądze?

Podziel się z innymi 🙂

Jakie tło wybrać w wystąpieniu online? Wyniki badań

Jakie tło ustawić sobie podczas spotkania online? Które tło wpłynie najlepiej na budowanie naszego wizerunku jako profesjonalisty?

Podziel się z innymi 🙂
Podziel się z innymi :)